Požár DD PCO/EPS (Žacléř)

č.z. 7617.10.2023 | 21:32

Někdo je o půl desáté večer v teple domova, jiní na odpolední či noční směně v práci a členové výjezdové jednotky na cestě do Žacléře. Nejedná se o žádný zájezd, avšak poslední dobou bohužel výjezdy na nahlášené požáry PCO/EPS do DD Žacléř připomínají práve okružní vyhlídkové jízdy. Na další (v letošním roce již ČTVRNÁCTÝ) požár domova důchodců jsme vyjeli v úterý 17.10.2023. Opět se jednalo o planý poplach a my jsme se mohli cestou otočit a  vrátit zpět na základnu. Je alarmující, že zatím nikdo z odpovědných osob (a firem) nedokázal situaci napravit a systém zprovoznit tak, aby zbytečně a hlavně opakovaně nesvolával sloužící profesionální a stejně tak nonstop připravené dobrovolné hasiče k událostem tohoto typu. Závada může samozřejmě nastat u jakéhokoliv technického zařízení, ale opakované a v tomto případě i zbytečné výjezdy stojí čas zasahujících hasičů a peníze nejen soukromých firem, ale i daňových poplatníků. Snad se zodpvědné autority probudí a situaci začnou efektivně řešit.